Dünya'nın Haberleri Bu kentte

Arama :  
Tavsiye Et Günün Haberleri Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

 

 
 
 
 Namaz Vakitleri

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

Mildon, “Türkiye Başbakanımızla çağ atlamıştır. Bunu her alanda olduğu gibi dış politikada görüyoruz
 Reklam
Türkiye Başbakanla çağ atladı
24 Ağustos 2009 Pazartesi 11:10
Mildon, “Türkiye Başbakanımızla çağ atlamıştır. Bunu her alanda olduğu gibi dış politikada görüyoruz

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a nezaket ziyaretinde bulunan Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başkanı Yavuz Mildon, Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne yerel yönetimlerin proje  ve çalışmalarının taşıyacağını söyledi.

Sultangazi ilçesinden İstanbul İl Genel Meclis Üyesi seçilen ve Avrupa Konseyi’ne bağlı Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimleri Kongresi’nin ilk Türk Başkanı olan Yavuz Mildon, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Yavuz Mildon,  Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başkanlığına seçilmesiyle ilgili bir belgeyi hatıra olarak Belediye Başkanı Cahit Altunay’a sundu

Avrupa Konseyi yerel demokrasiyi destekliyor

Samimi bir atmosferde geçen ziyarette Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi hakkında kısa bir bilgi veren Mildon, Türkiye’yi Avrupa’ya yerel yönetimlerin projeleri ve çalışmalarının taşıyacağını vurgulayarak şunları söyledi: “Avrupa Konseyi 1949 yılından beri toplanan, Avrupa çapında başta hukuk ve insan haklarının korunması, eğitim kültürel alanlarda anlaşmalar kabul eden, hükümetlererarası bir kuruluştur. Avrupa Birliği’nden farklı bir örgütlenme olup Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Avrupa Konseyi’ne bağlıdır. Şu anda Avrupa Konseyi’nde 47 ülke üyedir. Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi ise Avrupa Konseyi’nin danışman organıdır ve mahalli yönetimleri temsil ederek yerel demokrasiyi destekler.

Yeni ilçeler Avrupa Konseyi tarafından izleniyor

Mildon, Sultangazi Belediyesi’ni Avrupa Konseyi adına ziyaret ettiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Parti Hükümeti  yerel yönetimler alanında önemli çalışmalar yapmaktadır ve yerel yönetimlere büyük önem vermektedir. Yerel yönetimler yasası ve il özel idare yasası Batı Avrupa’ya örnek teşkil edecek niteliktedir. Avrupa Konseyi Türkiye’deki bu çalışmaları yakından takip ediyor. Türk Belediyeler Birliği güzel çalışmalar yapıyor. Vatandaşa en yakın kamu kuruluşu belediyelerdir. Yeni ilçeler de Avrupa Konseyi tarafından izlenmektedir. Belediyelerimiz her şeyi Bakanlıklardan beklememelidir. Projeler üreterek çeşitli dış fonlardan çok rahat yararlanabilirler. Bunun da zamanı artık geldi. 

Türkiye Başbakanla çağ atladı

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Avrupa’daki liderlerle çok yakın ve sıcak bir ilişki kurduğunu ve birçok liderin Başbakan Erdoğan’a hayran olduğunu söyleyen Mildon, “Türkiye Başbakanımızla çağ atlamıştır. Bunu her alanda olduğu gibi dış politikada görüyoruz.”

Avrupa Konseyi ‘demokratik açılımı’ destekliyor

Hükümetin demokratik açılımına her kesimden destek geldiğini ve bunlardan en önemlisinin de Konseyin Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi olduğunu söyleyen Mildon, “Başbakan Erdoğan’ın‘Kürt sorunu’na çözüm amacıyla başlattığı ‘Demokratik açılımı’ ve bu yöndeki girişimleri Konsey tarafından desteklenmektedir. Bu konu 13-15 Ekim’de Strasbourg’da düzenlenecek oturumlarda gündeme alınacak. Hükümetimiz, ülkemizin standartlarını yükseltebilmek ve ülke huzurunu artırabilmek için bu adımları atmaktadır.”

Cahit Altunay: “Sayın Mildon, Sultangazi’yi Avrupa’ya tanıtacaktır”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten, çalışmalar ve projeler hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Cahit Altunay da, Sultangazi ilçesinden İl Genel Meclis üyesi seçilen Yavuz Mildon Bey’in, aynı zamanda Sultangazi’nin  Avrupa’daki temsilcisi olduğunu belirterek, ‘Kendilerini ve Avrupa’daki çalışmalarını yakından bildiğimiz Yavuz Bey’in ziyaretinden  mutluluk duydum.  İlçemizden seçilen birinin Avrupa’da önemli bir kuruluşun başında olmasından da gurur duyuyoruz. Kısa bir süre önce beyin kanaması sonucu oluşan rahatsızlığının da en kısa zamanda sona ermesini ve  başarıları çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

 Kaynak: www.haberkentim.com
Etiketler : Avrupa, Yerel, ve, Bölgesel, Yönetimleri, Kongresi’nin, ilk, Türk, Başkanı, olan, Yavuz, Mildon, Sultangazi, Belediye, Başkanı, Cahit, Altunay,Bu Haber Toplam 1754 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

Esnafta Halkta Rahatlayacak
Esnafta Halkta Rahatlayacak

Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor
Ramazan ALTAN, Sahaya Farklı İniyor

İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları

Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor
Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor

Aygünler Mobilya Küçükkö'de!
Aygünler Mobilya Küçükkö'de!

Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor
Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor

Başbakan Hastaneye Kaldırıldı
Başbakan Hastaneye Kaldırıldı

Brüksel'de silahlı çatışma
Brüksel'de silahlı çatışma

Stad Kana Bulandı
Stad Kana Bulandı

Erdoğan Fildişi sahilinde
Erdoğan Fildişi sahilinde

 
 
Tüketici Haklarınızı Biliyor musunuz?
Evet, biliyorum.
Hayır, bilmiyorum.
Öğretilmediği için bilmiyorum.
İhtiyacım olduğu zaman öğreniyorum.
Hiç ilgilenmiyorum.
Ahmet Kekeç
Şimdi de Suriye Kürtleri mi çıktı başımıza?
İbrahim Karagül
Kaza ya da sabotaj çıkarsa ne olacak?
Prof.Dr.Murat GENÇBAY
KALP HASTALIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Nuran KESEN
Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
   Tüm Yazarlar
 
 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 212 667 66 66  |  Faks: +90 212 476 44 88  |  Destek: marmarayayingrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 0.9303
Haberler artık Outlook'ta