Dünya'nın Haberleri Bu kentte

Arama :  
Tavsiye Et Günün Haberleri Ana Sayfam Yap Sitene Ekle Seri İlanlar İletişim Künye

 

 
 
 
 Namaz Vakitleri

 


 
 
 
 
 
 
 
 

 

Sabah erken saatlerde başlayan trafik, işine yetişmek isteyen İstanbullular'a kötü bir sabah yaşattı.
 Reklam
Köprü Trafiğini canli izleyin
23 Haziran 2009 Salı 11:50
Sabah erken saatlerde başlayan trafik, işine yetişmek isteyen İstanbullular'a kötü bir sabah yaşattı.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde önceki gece başlayan tadilat nedeniyle Anadolu'dan Avrupa yakasına geçişi işkenceye dönüştü.

KÖPRÜ TRAFİĞİ CANLI İZLEYİN

Dün başlayan yoğun trafik bugün de devam etti.

Sabah erken saatlerde başlayan trafik, işine yetişmek isteyen İstanbullular'a kötü bir sabah yaşattı.

FSM Köprüsü'ndeki 'Genleşme derzlerinin değiştirilmesi çalışması' nedeniyle İstanbul trafiği adeta felç oldu. İki şeridin trafiğe kapatılması sonucu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne bağlanan TEM Otoyolu'nda Ataşehir Kavşağı'ndan itibaren trafik yoğunluğu üst düzeye çıktı.

İlerleyen saatlerde yoğunluk Kozyatağı'na kadar ulaştı. Bostancı ya da Kozyatağı'ndan sabah 07.00'de hareket eden bir araç saatler 10.00'u gösterdiğinde ancak Ümraniye sapağına ulaşabildi. Bazı İstanbullular, toplu taşıma araçlarından inerek yolun karşı tarafından gelen araçlara binerek geri dönmek zorunda kaldı.

FSM Köprüsü'nde yaşanan trafik yoğunluğu, Boğaziçi Köprüsü'nde de etkisini hissettirdi. Boğaziçi Köprüsü'ne gelişte D-100 Karayolu'nda Göztepe'den itibaren yoğunluk yaşandı. Trafik sıkışıklığında kalan çok sayıda sürücü, saatlerce trafikte kaldı.

ÇİLE AKŞAM DA DEVAM ETTİ

Karayolları 17. Bölge Müdürü Yakup Dost, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki genleşme değeri çalışmalarının 40 gün boyunca, 24 saat aralıksız süreceğini belirterek, oluşan trafik yoğunluğu karşısında vatandaşlardan sabır ve anlayış beklediklerini belirtti.

Dost, "Bu akşam da trafik yoğunluğu yaşanacak. Bu, olmazsa olmaz bir çalışma" dedi.

İHA'ya yaptığı açıklamada, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki genleşme değeri çalışmalarının, olmazsa olmaz bir çalışma olduğunu belirten Dost, vatandaşlardan sabır ve anlayış beklediklerini ifade etti. Dost, "Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki genleşme değeri çalışmalarımıza Cumartesi gecesi başladık. Özellikle Cumartesi günü yaptık ki Pazar günü vatandaşlarımız bu durumu görüp hafta başına tedbir alsın" dedi.

Çalışmalar nedeniyle köprüde 2 şeridin trafiğe kapandığını belirten Dost, 2 şeridin kapatılmasıyla birlikte köprü kapasitesinde yüzde 70'lik bir daralma söz konusu olduğunu, bu daralmanın da trafik yoğunluğuna sebep olduğunu ifade etti. Yakup Dost, "Vatandaşların yola çıkma gibi bir zorunluluğu var. Trafiğin birkaç gün içinde rahatlayacağını düşünüyorum. Çalışmalarımız 40 gün sürecek. Bu 40 gün 4 aşamadan oluşuyor. İlk olarak Anadolu'dan Avrupa'ya geçişteki sağ 2 şerit, daha sonra sol 2 şerit, üçüncü aşamada Avrupa'dan Asya'ya geçişte sağ 2 şerit, son aşamada da yine Avrupa'dan Asya'ya geçişte sol 2 şerit kapanacak. Çalışmalar 24 saat devam edecek.

Şu anda 40 günü daha da aşağıya çekmenin yollarını arıyoruz. Bunu sağlayabilirsek, açıklamasını da daha sonra yapacağız" diye konuştu.

Trafik yoğunluğunun akşam saatlerinde de yaşanacağını söyleyen Dost, vatandaşların mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını kullanmalarını ve Boğaziçi Köprüsü'nü tercih etmelerini istedi. Dost, "Şu anda baktığımızda Boğaziçi Köprüsü'nün trafiği rahat. Belli saatlerde trafik sıkışıyor. O saatlerde nereye giderseniz gidin trafik sıkışık. Kapasite bu. Kapasitemiz yetmiyor. Mevcut kapasiteyi en iyi şekilde kullanmaya çalışıyoruz" açıklamasında bulundu.

"Çalışmalar neden sadece gece yapılmıyor" sorusu üzerine Dost, "Yaptığımız iş anlamında baktığımızda teknik olarak bu mümkün değil. Asfalt çalışmalarını gece 24.00 sabah 06.00 şeklinde yaptık. Fakat şu anki çalışmada bu mümkün değil. Kuleler arasındaki çelik plakaları kaldırıyoruz. Şu anda çalışılan bölüme baktığınızda, orada 4 metre genişliğinde bir açıklık söz konusu. Gece kaldırıp, gündüz takalım. Böyle bir şey mümkün değil. Biz de bunu sadece gece yapmak isteriz fakat mümkün değil. Bu çalışmalar için en iyi zamanı seçmek için çalıştık. Okulların kapandığı, yaz tatilinin başladığı zamanı seçtik.

Trafikte belli bir azalma söz konusu fakat buna rağmen tıkanıklık olacak. Bu, olmazsa olmaz bir çalışma. Bu parçanın değişmesi lazım. Halkımızdan sabır ve anlayış bekliyoruz. Bu akşam trafik yoğunluğu olacak. Normalde de trafik oluyor. İstanbul'un her iki yakasında zaten trafik yoğun oluyor. Belki bizim çalışmamız buna biraz daha ilave yük getirecek" dedi.

SÜRÜCÜLER DİKKAT

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde genleşme derzlerinin değiştirilmesi çalışmaları nedeniyle Avrupa ve Anadolu yakalarına geçişte trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Saat 17.00 itibarıyla FSM köprüsünü kullanacak araçlar için Avrupa'dan Anadolu yakasına geçişte yoğunluk Alibeyköy Sapağı ve sonrasında başlıyor. Boğaziçi Köprüsü'nden Anadolu Yakasına  geçişler de Haliç Köprüsü ve sonrasında yoğunluk dikkat çekiyor.

Her iki yakada da uzun araç kuyruklarının oluştuğu gözlenirken, Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçişte ise Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne gelişte Ümraniye sonrasında yoğunluk yaşanıyor. Ayrıca, Boğaziçi Köprüsü'nde ise Anadolu'dan Avrupa yakasına geçişte köprü girişinde bir yoğunluk söz konusu.

İDO'DAN SEVİNDİRİCİ HABER

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş.'den (İDO) yapılan yazılı açıklamada, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü çalışmaları nedeniyle Sirkeci'de meydana gelen yoğunluğun azaltılabilmesi amacıyla Sirkeci - Harem hattında bugün itibariyle sabah 07:00'den 00:00'a kadar en fazla 20'şer dakika aralıklar ve yoğunluk durumuna göre konulacak ek seferlerle pilot uygulama yapılmaya başlandığı bildirildi.

Açıklamada, "Personel izinleri yoğunluk giderilene kadar kaldırılmıştır. Normalde Sirkeci - Harem hattında çalışan 4 araba vapurunun yanına yoğunluk süresince sefer yapmak üzere Eskihisar - Topçular hattında çalışan 2 araba vapuru daha eklenmiştir. Yolcu yoğunluğuna göre sabah sefer başlangıç saatinin 06:00'ya kadar çekilebileceği öngörülmektedir" denildi.

VATANDAŞLAR AKŞAM DA MAĞDUR OLDU

 2 şeridi trafiğe kapatılan köprüde oluşan trafik nedeniyle evine gitmek isteyen çok sayıda vatandaş yolda mahsur kaldı. Sık aralıklarla ilerlemekte olan bazı araçlar arızalanırken, Tem Otoyolu'nda da bir araç aşırı sıcak ve hararet nedeniyle alev aldı. Alev alan araç itfaiyenin müdahalesine rağmen kullanılamaz hale geldi.

20 Haziran Cumartesi gecesinden itibaren bakıma alınan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde trafik, ilk iş gününde sürücüler için adeta kabusa dönüştü. 31 Temmuz Cuma günü saat 06.00'da tamamlanması planlanan çalışmalar kapsamında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün 2 şeridi trafiğe kapatıldı. Diğer istikametten bir şerit alınarak trafik akışı çalışma süresince 2x3 şerit olarak sağlanmaya çalışılırken, ilk iş gününde köprüde yoğun trafik oluştu. Akşam mesai bitiminde ise evlerine gitmek isteyen vatandaşlar trafikte kaldı. Oluşan uzun araç kuyruğu nedeniyle birçok kişi evlerine ve gitmek istedikleri yerlere gecikmeli olarak ulaştı. Trafikteki yoğunluğu gören bazı vatandaşlar ise trafiğin hafiflemesini bekledi.

Trafik sıkıntısını, toplu taşıma araçlarını tercih eden vatandaşlar da büyük ölçüde yaşadı. Otobüslerle köprüden geçmek isteyen vatandaşlar, saatlerce beklemek zorunda kaldı. Trafik nedeniyle vatandaşların kimi hastane randevusuna, kimi işine geç kaldı.
Etiketler : Köprü, Trafiğini, canli, izleyin,Bu Haber Toplam 26704 Defa Okunmuştur
Yorum Ekle Arkadaşına Gönder Yazdır Yukarı
 

İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları
İstanbul Arnavutköy'de Satılık Arsaların Fiyatları

Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor
Muhteşem kampanyalar Digitürk’te sizleri bekliyor

Aygünler Mobilya Küçükkö'de!
Aygünler Mobilya Küçükkö'de!

Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor
Gökkuşağı Hipermarket Büyüyor

Başbakan Hastaneye Kaldırıldı
Başbakan Hastaneye Kaldırıldı

Brüksel'de silahlı çatışma
Brüksel'de silahlı çatışma

Stad Kana Bulandı
Stad Kana Bulandı

Erdoğan Fildişi sahilinde
Erdoğan Fildişi sahilinde

Acımasızca infaz ettiler
Acımasızca infaz ettiler

Kebap ve döner yasaklandı
Kebap ve döner yasaklandı

 
 
Tüketici Haklarınızı Biliyor musunuz?
Evet, biliyorum.
Hayır, bilmiyorum.
Öğretilmediği için bilmiyorum.
İhtiyacım olduğu zaman öğreniyorum.
Hiç ilgilenmiyorum.
Ahmet Kekeç
Şimdi de Suriye Kürtleri mi çıktı başımıza?
İbrahim Karagül
Kaza ya da sabotaj çıkarsa ne olacak?
Prof.Dr.Murat GENÇBAY
KALP HASTALIKLARI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Nuran KESEN
Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
   Tüm Yazarlar
 
 

 

 :: Ana Sayfa :: Günün Haberleri :: İletişim

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
© 2000-2006 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Haber Merkezi: +90 212 667 66 66  |  Faks: +90 212 476 44 88  |  Destek: marmarayayingrubu@gmail.com
Sayfa Üretimi: 1.0806
Haberler artık Outlook'ta