Toprakçı“Başkanımız sözünü tuttu”

Velittin Küçük, ‘Anadolu’nun bütün kültürlerinin Gürpınar’da yaşamasını sağladık. dedi

Gürpınar Trakyalılar ve Rumeliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Gürpınar’da temel attı. Yeni dernek yerinin temel atma törenine katılan Belediye Başkanı Velittin Küçük, ‘Görev süremiz boyunca derneklere kucak açtık. Anadolu’nun bütün kültürlerinin Gürpınar’da yaşamasını sağladık. Bundan sonrada sivil kuruluşların yanında olacağız’ dedi.

Gürpınar Trakyalılar ve Rumeliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği kendi yerinin temelini attı. Yoğun yağmur altında gerçekleşen temel atma törenine çok sayıda davetli katıldı. MHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Alaattin Yavuz Güneş, MHP Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Rıdvan Yavuzbilge, Dernek Başkanı İlker Toprakçı ve çok sayıda davetlinin katıldığı törende konuşan Belediye Başkanı Velittin Küçük, yaptığı açıklamada derneklerin önemine değinerek, ‘Farklı yörelerden Gürpınar’a gelmiş insanımızın ananelerini örflerini yaşatmak için elimizden geleni yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Şimdi burada temelini attığımız Gürpınar Trakyalılar ve Rumeliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’ne 1335 metrekare yer tahsis ettik. Bu alanın 130 metrekaresine dernek binası yapılacak. Geriye kalan alan ise yeşil alan olarak bırakılacak’ diye konuştu.
“Başkanımız sözünü tuttu”
Gürpınar Trakyalılar ve Rumeliler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İlker Toprakçı da temel atma töreninde yaptığı açıklamada derneklerine katkılarından dolayı Belediye Başkanı Velittin Küçük’e teşekkürlerini sunarak, ‘Burada yapacağımız tesisimizde kütüphane, toplantı salonu, oturma salonu, lokal ve idari kısımlar gibi üniteler olacak. Derneğimizin birinci amacı hemşerilerimiz arasında birlik ve beraberliği sağlamaktır. Bu aşamada Başkanımız bize verdiği yer sözünü tutarak gönlümüzü bir kez daha fethetmiştir’ dedi.
haberkentim.com

Dünya'nın Haberleri Bu kentte sitesinden 24.05.2018 tarihinde yazdırılmıştır.