Hayatı beyaz perdeye yansıdı

Filistin’de İsrail Buldozerinin Altında Kalarak Yaşamını Yitiren Amerikalı Barış Gönüllüsünün Hayatı Sahnede!

Filistin’de İsrail Buldozerinin Altında Kalarak Yaşamını Yitiren Amerikalı Barış Gönüllüsünün Hayatı Sahnede!
” BENİM ADIM RACHEL CORRIE “

Rachel Corrie, 2003’te üniversite öğrencisiyken Uluslararası Dayanışma Hareketi’ne (International Solidarity Movement) katılarak barış gönüllüsü olarak Filistin’e gider. 16 Mart 2003’te Filistinli bir ailenin evinin yıkılmasını “şiddete” başvurmadan engellemeye çalışırken bir İsrail buldozeri tarafından ezilerek can verir.

Rachel’in Filistin’e gidiş süreci, yaşadıkları, Rachel’in günlük ve mektuplarından derlenen öyküsü Türkiye’ deki çok özel galası ile 27 ocak Perşembe saat 20:00 da Muammer Karaca Tiyatrosu’ nda seyircisiyle buluşuyor.

Cindy ve Craig Corrie 22 Ocak’ta İstanbul da…

Galaya Rachel’in anne ve babası olan Cindy Corrie, Craig Corrie’de, kızlarının yaşam öyküsünün sahneleneceği tiyatro oyununu izlemek üzere katılıyorlar
 İstanbul’da 1 hafta kalacak olan Cindy ve Craig Corrie, burada bulundukları süre içerisinde, kızlarının ölümüyle ilgili İsrail Hükümeti’ne karşı açmış oldukları ve dünya kamuoyunun yakından takip ettiği sivil dava hakkındaki gelinen süreç ile ilgili son gelişmeleri Türk medyasına aktaracaklar.


“Benim Adım Rachel Corrie ” ünlü İngiliz aktör Alan Rickman ve The Guardian gazetesi editörü Katharine Viner tarafından derlendi. Setenay Yener’in Türkçe’ye çevirip, oynadığı tek perdelik oyunuTurgay Kantürk yönetti.

Oyunun prodüksiyonu A-Z Kültür Sanat Ajansı tarafından gerçekleştirildi.

“İnsanoğlunun en zor koşullar altında bile nazik, cömert güzel ve güçlü olabileceğini gösterebilen herkesten ilham almalıyız” diyen Rachel Corrie’nin hayatını anlatan oyun İstanbul’dan sonra tüm Türkiye’yi gezecek.

GALA
27 Ocak 2011, Perşembe
Adres: Muammer Karaca Tiyatrosu
İstiklal Cd. Muammer Karaca çıkmazı No:3 Beyoğlu
Saat: 20.00

 

Dünya'nın Haberleri Bu kentte sitesinden 16.12.2018 tarihinde yazdırılmıştır.